Hoagland modellje szerint, ha egy gömb formájú bolygó, a saját tengelye körül forog, akkor bizonyos dinamikus erők jönnek létre a bolgyó belsejében. Ezek az erők a bolygó felszínén ott észlelhetők, ahol két, a gömbbe írt tetraéder metszi a gömböt. Ez a 19,47 (19,5) -es északi és déli szélességnél van, ekkor a magasság szöge 33 fok (hiperdimenzionális térelmélet)
A régi korokban a csillagokat az istenek lakhelyének tekintették, és sokszor a bolygókat magával az istennel azonosították. Így alakult ki, hogy az Orion csillagkép megfelelt Osiris-nek, míg a Szírius csillagkép volt Isis megfelelője.
Az egyiptomi kultúra szerint egy csillag akkor volt csak "Isteni" helyzetben, mikor a horizonthoz képest (alatta, vagy felette) a következő szögek alatt volt látható: 0, 19,5 és 33,0.
Ranger 7 (az első sikeres amerikai Hold misszió, 1964.07.28-án, az Alnitak csillag, az Orion csillagkép övcsillaga 19,5 fok alatt volt látható a kilövés helyén (Cape Canaveral).
Apollo 11 leszállása után 33 perccel (1969 július 20), a Szíriusz (Isis) volt látható 19,5 fokos szög alatt. A leszállás szándékosan így lett tervezve, hogy a Holdon, amikor beteljesül az isteni pillanat, Aldrin és Armstrong egy ősi egyiptomi rituális szertatást tartott, bár igazából Armstrong csak nézőként vett benne részt. Ez volt az első, a Földön kívül tartott spirituális szertartás, mely Isis istennőnek lett ajánlva, éppen akkor, mikor csillaga "isteni" szög alatt volt látható a leszállás helyén.
Apollo 12 leszállásakor 33 percet késtek, az Orion (Osiris) csillaga alkotta a nevezetes szöget a horizonttal.
Osiris, Isis istennő férje volt, akit testvére Seth megölt mikor Egyiptom bírtoklásáért harcoltak.
A tervezett Apollo 13 (1971, március 17) leszállás is a fentiek szellemében valósult volna meg.
Apollo 14 is hasonlóan tervezve.
Apollo 15 indításakor (1971 július 26-án), a kilövés helyéről 33 fok és 33 perces szög alatt volt látható a Szírius csillag, 2 perc időtartamig. Ez idő alatt történt meg a kilövés.
Apollo 16 (1972 április 20, Hitler születésnapja), az Orion nevű holdmodul esetén, landoláskor a Holdról, a Szíriusz volt látható 33 fokos szög alatt. Az Orion/Osiris holdmodul landolásakor Houstonból az Orion csillagkép Mintaka nevű csillaga 19,5 fokos szög alatt volt látható.
Az Apollo 17-el az ember befejezte a Hold felfedezését, 1972 december 14.-én.
Természetesen a további űrszondákat is nevezetes csillagállásokhoz kötötték, például Viking 1 (1976 július 25), ez első képek ekkor készültek a Mars Cydonia területéről, az Arcról és a piramisokról, a régi településről.
A marsjáró landolásakor 1997 július 4.-én, a leszállás helyéről a Föld volt látható 19,5 fokos szög alatt.
Az első kép megérkezésekor, a földi fogadóhelyről éppen 19,5 fokos szög alatt volt látható a Szíriusz csillag, a második kép fogadásakor pedig 33 fokos szög alatt.
Baikonour 1998 november 20-án, a Zarya (Felkelő Nap - Horus) nevű űrhajó indításakor a Szírius / Isis csillag 33 fokos szög alatt volt látható. Ekkor az Encke nevű üstökös, a kilövés helyéről 19,5 fokos szög alatt volt látható, a Mars pedig 33 fokos szög alatt.
A Zarya az Endevour űrrepülőhöz történő kapcsolódásakor a Szírius/Isis csillag 19,5 fokos szög alatt volt látható a kilövés helyéről. Ekkor a dokkolás helyének, Földre vetített helyéről a Mars éppen 33 fokos szög alatt volt látható, valamint Cape Canaveralról az Encke üstökös 19,5 fokos szög alatt volt látható. Továbbá az Apollo 11 leszállóhelyéről 33 fokos szög alatt volt látható az Orion csillagkép Alnitak övcsillga.
A Nemzetközi Űrállomás első egységének földi indításakor (1998 december 7) az Orion csillagkép övcsillaga, valamint a Szírius csillag egyaránt nevezetes és ugyanannyi fokos szög alatt voltak láthatók.
Az eseményeket sorolhatnánk szinte a végtelenségig, úgy tűnik, hogy nagyon kötődünk Osiris és Isis istenekhez, illetve magához a családjukhoz, melybe beleértendő Horus is, a fiúk.
Horus volt Osiris és Isis istenek gyermeke, azonban akkor fogant, mikor már Osiris meghalt. A fogantatást, Thot isten segítette elő, aki génsebész volt és máig ismeretlen technológiával oldotta meg a feladatot.
Horus görög neve Apollo.
Egyéb kapcsolatok.
Cape Canaveral neve megfelel az egyiptomi történelemben (mitológiában) található, halál utáni erőtérnek.
Amikor Mintaka csillag, az Orion csillagkép övcsillaga 33 fokos szög alatt látható Cape Canaveral felett, akkor Szíriusz 33 fokos szög alatt láthgató Gízából, stb.
Folytatás a Jupiter-Vénusz-tranzit 2012-es cikk 2. oldalán.