A bölcs Gudea mivel nem értette az építészeti utasításokat, egy istennő elmagyarázta neki a tervrajzban foglalt méreteket, illetve a felhasználandó téglák méretét és formáját. Gudea ezután egy "döntéseket hozó jóst" vett maga mellé és egy "titkokat kifürkésző" asszonyt, hogy pontosan azonosítsák az isten templomának helyszínét. Majd 216ezer embert alkalmazott az építkezésnél. A terv egy bonyolult 7, lépcsőzetesen emelkedő teraszból álló zikkuat (Teotihuacan Nap piramisa is 7 egymásra épített formáció a jelenelegi kutatások fényében a korábbi 5-el ellentétben) adatait tartalmazta, amelyek utasításait 1900-ban A. Billerbeck - "Der Alte Orient" című munkájában részben megfejtett.
Az egyik legenda szerint a maják „ősistenei” a világűrből jöttek, és oda is tértek vissza. A „Popol Vuh”-ban, a quiché-maja törzs „világteremtéséről” szóló monda szerint 400 (máshol 4) fiatal férfi hosszú harc és megaláztatás után visszament a Földről a világmindenségbe, a Plejádok csillaghalmazába!
John Major Jenkins szerint ez a szándékos tervezés, hogy a kígyó lekúszik az égből több, mint egy egyszerű tavaszi napéj-egyenlőség megjelölés. Ugyanis a kígyó 4:30 és 5:00 között 7 háromszöget formáz meg, ami a Plejádokra utal, ami szerinte egy precesszionális óra, egy XXI. századi figyelmezetetés. Vagyis 2012-ben lesz egy beigazítás a Nap, Hold, a Föld, a Vénusz, és a Plejádok közt.
Az inkák hite szerint ezen a világon száműzetésünket töltjük; igazi hazánk a fenti világban van, és hogy a test halálakor az a lélek, amely beavatottként élte le földi életét, visszatérhet az égbe, és újra magára öltheti egykori mennyei dicsőségét. Úgy képzelték, hogy az égi birodalom kapuja a téli napforduló előtti és utáni négy napban nyílik ki (Hancock - Égi tükör).
Rovbert Bauval - A Szfinx üzenete (273.o.):
"A 11:11 arány, mely magában hordozza 'különleges számunkat', a 111,111-et, egyfajta matematikai kulcsnak, vagy 'csillagkapunak" tekinthető az Orion övéhez. Az egész Gízai nekropolisz legfontosabb numerikus faktorának tekintik a 11 prímszámot. 111,111 foknyi haladás visszafelé a nappálya mentén (Hyadok - Taurus zérópontjától számítva) a tavaszpontot a kozmikus Oroszlán 'alá' helyezi."
Gönczi Tamás:
"Feltűnő, hogy a mi mitológiánkban, eltérően másokétól, az Orion nekünk nem tájoló pont, hanem otthon. Orion az otthona Nimród királynak, otthona Csaba királyfinak. Égi otthon, égi központ. Nálunk nincs kapcsolata az egyes földi helyekkel olyan direkt módon, mint például az egyiptomi piramisoknál megfigyelhető. Az Orion az egész világon egyfajta kijelölő pont, csak nálunk otthon. Különös a viszonyunk hozzá."
A Nagy piramis legfontosabb dimenziói (magassága és alapjának kerülete) láthatóan mintegy matematikai modellként szolgálnak a Föld poláris sugara és egyenlítői kerülete számára, 1:43200 arányban. Vagyis, ha a Nagy Piramis magasságát megszorozzuk 43200-al, olyan adatot kapunk, amely hozzávetőlegesen megegyezik a Föld középpontját az északi sarkal összekötő sugár hosszával; alapjának kerületét 43200-al megszorozva pedig olyan adatot kapunk, amely közelít az Egyenlítő hosszához. Az egész gízai komplexum a 30. szélességi fokon helyezkedik el, ebből kifolyólag 43200:30 = 1440. Az Isten-királlyal, Ozirisszel 72 összeesküvő segédletével végez Szeth (az egyiptomi halottaskönyv szerint a Bika/Taurus csillagkép Szeth, a mai sátán lakhelye). Ebből kifolyólag 43200:72 = 600; 600 x 1440 = 864000, ami a FÉNY-re és a NAP-ra utalás, ugyanis a Nap ősi átmérője mérföldben 864000mérföld, vagyis 400 x 2160. Az Oroszlán csillagképet pedig, ahová 111,111 foknyi haladással eljutunk a Hyadoktól, a "Nap házának" tartották (Badiny).
Az új korszak születésekor az őszi napéjegyenlőség idején (szept. 21) az Oroszlán házában foglal helyet a Nap, a téli napforduló idején (dec. 21) a Skorpió házában lesz a Nap, a nyári napforduló idején (júni 21) pedig a Bika jegyében érkezik majd el a felkelő Nap.
2012 december 21-én lesz a 11:11-es egyetemes idő szerinti napforduló, ezen a napon pedig 6:48-kor kel a Nap Gízánál (Morton). 43200:648 = 66.6... (666 = Héber Sorath, vagyis Napdémon gemártiai értéke).
6480 pedig = 25920 (72x360°, az ősi precessziós Nagyév, ami egy kicsit ettől eltér a jelenlegi csillagászok szerint) : 4 (4 AEON - Oroszlán, Bika, Sas /skorpió/, Vízöntő).
A piramisok helyszínét az ősi egyiptomiak Rostau-nak hívták, melynek jelentése: "másvilág kapuja".
Folytatás a hármasban