Az élet fájára pedig a dupla spirálú DNS átkódolásával mászhatsz fel, ha iszol az ingyen felkínált élet vizének forrásából. Másszóval megfogadod és betartod a nem zsidó Jézus (TUR-UL) Urunk tanításait, ezáltal tisztítva meg a benned élő elpusztíthatatlan, örökkévaló lelket.
2012 a SÁRKÁNY éve, ami átnyúlik 2013-ba és a Napmaximum (sárkány) is ezt az időpontot mutatja. 2013-ban pedig a kígyó éve.
Ismét Dr. Berze Nagy János:
"Az életfa képzete a görögöknél is ismerős volt. A mítosz elmondja, hogy a távol nyugaton, egy szigeten, a Hesperidák kertjében nőtt egy fa a halhatatlanság aranyalmájával. Hera, a fa ültetője, őrnek állítja mellé a sárkányt, mert az almát a Hesperidák mindig elhordták".
Valójában a sárkány a mesében a barlang mélyén őrzi a kincset.
Ez a kincs pedig ott lapul benned is, mint a világon mindenütt, csak meg kell találnod, fel kell ismerned.
A Világfa végtelen, mert a Világfa a Világegyetem minden porcikájában rejlő életerő, és a Világegyetem végtelen (Grandpierre - Karácsony 166). Szóval a földön, égen és benned is megtalálható.
"A Világhegy a világ közepén helyezkedik el. A magyar néphagyomány „Tetejetlen Fa”, „Életfa” néven ismeri, de ismert a Világtengely, Világfa, Égig Érő Fa, Axis Mundi elnevezése is. A Világhegy szinte minden nép mitológiájában megtalálható. Ennek jelképe a Világfa, mely összeköti egymással a különböző világokat, hogy lehetővé tegye a közöttük való átjárást. Gyökerei az alsó világba nyúlnak, törzse a középső világnak felel meg, lombja pedig az égbolt, a felsőbb világ jelképe. A rajta lévő gyümölcsök a tudást szimbolizálják. A fát általában egy kígyó vagy sárkány őrzi, mely a belső küzdelem és az energia jelképe. Az Axis Mundi, egy kozmikus energiatengely, amely különböző formákban megtalálható a világ vallási gondolkodásaiban. Az Axis Mundi az egész emberiség közös – alapvető – hozzáállásából származik: egy központ, egy abszolút kozmikus kezdőpont kereséséből. Az ókori népek elterjedt hite volt, hogy az arany a nap megszilárdult fénye, a nap sugaraival az égből ered, onnan záporozik a földre, elsősorban a hegyekre, fennsíkokra, mivel azok közelebb helyezkednek el az éghez. Ily módon kötődött az égből hulló tűz, az arany fogalma mindenütt elsősorban a hegyekhez, fennsíkokhoz, így váltak azok égtartó oszloppá, szent helyekké, az égi arany fenséges fogadóhelyeivé, miként az indiai Meru vagy Sumeru-hegy, vagy a keleti szkíták Arany Hegye. A hagyományos hindu tantra szerint az emberi test közepén, a gerinc mentén halad végig az a fő idegpálya, melyet a szellemi erők főcsatornájának tekintenek. Ezt feleltetik meg a Meru hegynek. A jóga gyakorlója megpróbálja az erőket a mellékcsatornákból bevezetni a központi csatornába, ahol az kundaliniként felemelkedik egészen a fejig, s útközben végighalad az öt fő chakrán. Amikor a kundalini, mint Sakti (isteni erő) eléri az agy csakrájának ezerszirmú lótuszát, egyesül a dzsnánával (isteni bölcsességgel), és a jógi eléri a megvalósítást. Ebben az esetben a korona csakra megfelel a Kailas és a szent tavak által jelképezett Világhegy tetejének."
Folytatás a hatosban